Mesto sa nachádza na severnom Slovensku, v regióne horného Spiša, v blízkosti hraníc s Poľskom. Neďaleko sa nachádzajú Vysoké Tatry. Stará Ľubovňa sa rozprestiera v Ľubovnianskej kotline a pod výbežkom Ľubovnianskej vrchoviny na sútoku Popradu s Jakubiankou.  Prvá písomná zmienka o meste Stará Ľubovňa pochádza z roku 1292.

Fotografia č.1

Farebná fotografia Olubló (Stará Ľubovňa) je z roku 1937. Na pohľadnici je zobrazená časť námestia. Zľava budova s nápisom HOTEL NATIONAL KAVIAREŇ, v strede budova s nápisom NÁSTUPCA M. ČERNECKY, vpravo budova s nápisom KNÍHTLAČIAREŇ KNÍHKUPECTVO KNIHVIAZACSTVO (Buchdruckerei, Buchhandlung, Buchbinderei).

Pred budovami sú na chodníku stojaci ľudia. Pohľadnica prezentuje dobovú atmosféru mesta Stará Ľubovňa v ročnom období jar – leto 1937.

Fotografia č.2

Na zadnej strane pohľadnice je poštová tiráž zelenou tlačou s nápismi: Stará Lubovňa, Olubló. Meno fotografa a miesto: Bernath Blayer, Stará Lubovňa. Poštová známka s portrétom prezidenta Eduarda Beneša je v hodnote 50 halierov. Poštová pečiatka je okrúhleho tvaru s popisom: Stará Ľubovňa, 15. VII. 37.

Rozmery pohľadnice: 13,8 x 8,8 cm.

scan0001
Farebná fotografia Olubló (Stará Ľubovňa) je z roku 1937. Na pohľadnici je zobrazená časť námestia. Zľava budova s nápisom HOTEL NATIONAL KAVIAREŇ, v strede budova s nápisom NÁSTUPCA M. ČERNECKY, vpravo budova s nápisom KNÍHTLAČIAREŇ KNÍHKUPECTVO KNIHVIAZACSTVO (Buchdruckerei, Buchhandlung, Buchbinderei).Pred budovami sú na chodníku stojaci ľudia. Pohľadnica prezentuje dobovú atmosféru mesta Stará Ľubovňa v ročnom období jar – leto 1937. Zdroj: Zbierkový fond Ľubovnianskeho múzea – hrad.
« 1 z 2 »

Zdroj:

Zbierkový fond Ľubovnianskeho múzea – hrad